logo

Aktualności

Nasza firma stale się rozwija. W ostatnim czasie dodaliśmy do kanonu naszych usług możliwość założenia naszym klientom taniego, bezprzewodowego internetu. działamy obecnie na terenie Poznania w okolicach Wingorad, oraz Ronda Śródka. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy możemy u Ciebie założyć Internet skontaktuj się z nami. http://inventon.pl

Newsletter

Na naszym blogu:

Profesjonalna obsługa informatyczna

Wraz z powstawaniem nowych technologii, pojawiają się w słoniku polskim nowe słowa. Otóż wiadomo, że każdy nowy wynalazek musi mieć swoją nazwę. Dla niektórych ludzi problematyczne okazuje się słownictwo komputerowe.

Licznego rodzaju skróty i wyrazy pochodzenia angielskiego – sprawiają trudności. Jednakże jest i wiele takich określeń dotyczących nowych technologii, które mają bardzo łatwą do zapamiętania nazwę. Przykładowo sieć komputerowa.

Samo słowo „sieć” kojarzy nam się z jakąś siatką, przykładowo taką od pająka. W niej liczne elementy są ze sobą połączone. Sieć komputerowa to także połączenie, ale w tym wypadku komputerów i innych przydatnych, w przypadku użycia komputera, urządzeń. Całe połączenie odbywa się za pomocą kanałów komunikacyjnych.

Takowe przekazują informację z jednej jednostki, do drugiej. Wszystkie podłączone do sieci urządzenia, do których dociera jakaś informacja – to punkty sieci. Tak są nazywane. Na świecie jest wiele sieci komputerowych, aczkolwiek spora część z nich jest raczej mało znana.

Warto przeczytać również:
Sklepy www | Social | Nowa reklama |