logo

Aktualności

kasy fiskalne Olsztyn Nasza firma stale się rozwija. W ostatnim czasie dodaliśmy do kanonu naszych usług możliwość założenia naszym klientom taniego, bezprzewodowego internetu. działamy obecnie na terenie Poznania w okolicach Wingorad, oraz Ronda Śródka. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy możemy u Ciebie założyć Internet skontaktuj się z nami. stacje transformatorowe - producent

Efektywne urządzenia sieciowe

Każda rzecz, która istnieje na tym świecie, została z czegoś zbudowana. Przedmioty mają różną budowę. Jedne są bardziej, inne mniej skomplikowane. Do tych bardzo złożonych należą samochody lub też rzeczy należące do grupy komputerów. Warto więc rozpatrzyć to, z czego została zbudowana sieć komputerowa, czyli jakie są jej poszczególne składniki.

Pierwszym bardzo ważnym elementem są hosty. Pod tą nazwą kryją się komputery, które mają dostęp do sieci, czyli zostały z nią połączone. Następnie należałoby wspomnieć o serwerach. Takowe też są komputerami, ale o wiele większej pamięci. Muszą być one stale włączone, bo dzięki nim są zdolne do pracy inne komputery. Mają one ogromną pamięć masową i operacyjną.

W skład sieci komputerowej wchodzi także medium transmisyjne, czyli nośnik informacji, który spełnia rolę kanału transmisyjnego. Następnym elementem składowym jest sprzęt sieciowy. Pod tą ogólną nazwą kryją się takie rzeczy jak: routery, przełączniki, karty sieciowe, modemy itp. Bardzo ważnym elementem niezbędnym do działania sieci jest oprogramowanie.

Warto przeczytać również:
Sklepy www | Social | Nowa reklama |