logo

Aktualności

Nasza firma stale się rozwija. W ostatnim czasie dodaliśmy do kanonu naszych usług możliwość założenia naszym klientom taniego, bezprzewodowego internetu. działamy obecnie na terenie Poznania w okolicach Wingorad, oraz Ronda Śródka. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy możemy u Ciebie założyć Internet skontaktuj się z nami. http://kredytmaster.net/

Projektowanie sieci komputerowych

Topologia to kierunek w matematyce, który zajmuje się badaniem figur, których własności nie zmieniają się, nawet po sporym zdeformowaniu. Topologia może też dotyczyć sieci komputerowej. Wtedy też, kiedy o niej mówimy, należy wymienić listę poszczególnych kształtów, które wchodzą w skład owej sieci. Rozpoczynając od gwiazdy, jest to określenie opisujące połączenie komputerów, jednego z drugim w centralnym punkcie zwanym przełącznikiem. Zaś gwiazd rozszerzona posiada nie tylko punkt centralny, ale jest bogatsza o punkty poboczne.

Następnym elementem jest hierarchiczna. Takową nazwą określa się strukturę, która przypomina binarne drzewo. Magistrala to taki element topologii sieci komputerowej, który oznacza jeden nośnik kablowy, dzielony przez komputery. Fakt, że komputery są ze sobą połączone poprzez odcinki kabla, nazywa się pierścieniem. Jest jednak także pierścień podwójny, który oznacza komputery połączone dwoma odcinkami kabla. Ostatnim punktem jest siatka, która jest rozszerzona o nadmiarowe połączenia.

Warto przeczytać również:
Sklepy www | Social | Nowa reklama |