logo

Aktualności

Nasza firma stale się rozwija. W ostatnim czasie dodaliśmy do kanonu naszych usług możliwość założenia naszym klientom taniego, bezprzewodowego internetu. działamy obecnie na terenie Poznania w okolicach Wingorad, oraz Ronda Śródka. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy możemy u Ciebie założyć Internet skontaktuj się z nami. warszawa laptopy

Informatyzacja w firmie

Jednym z pojęć, które jest powiązane z siecią komputerową, jest bezprzewodowa sieć lokalna. Jak sama nazwa mówi, jest to sieć lokalna, która nie wymaga używania przewodów w celu połączenia komputerów pod nią podlegających.

Interesujące.

Zazwyczaj żeby coś działało, musi mieć kabel, który podłącza się w odpowiednim miejscu. W tym przypadku jest inaczej i świadczy o tym sama nazwa – bezprzewodowa sieć. Jak więc wygląda działanie takiej sieci i jak przesyłane są informacje. Otóż w tym wypadku skorzystano z działania mikrofal. Takowe przenoszą poszczególne potrzebne sygnały. W niektórych przypadkach wykorzystano też zamiast mikrofal podczerwień, która także dobrze sobie radzi z przesyłem informacji. Żeby cała sieć bezprzewodowa mogła zadziałać, muszą być użyte poszczególne elementy.

Są więc do tego potrzebne: karty sieciowe, które są podstawą, ale także punkty dostępowe, anteny i terminatory oraz konektory. Jeżeli chodzi o szybkość przesyłu danych, to zależy od standardu bezprzewodowej sieci. Podobnie bywa w przypadku sieci połączonych kanałami.

Warto przeczytać również:
Sklepy www | Social | Nowa reklama |